İnatçı Kilolara Lazer Lipoliz ile Kalıcı Çözüm ( Lazer Lipo )

Lazer Lipo, Vücuttaki yağlanmalar özellikle dengesiz beslenme ve hareketsizlik sonrası ortaya çıkmaktadır. Basen, bel, karın, kollar, sırt ve bacak bölgelerinde biriken yağ dokusu tamamen yok edilebilir mi, konusu sıkça sorulan ve doyurucu bir yanıt verilmesi gereken konudur. 

Lazer teknolojisinin son yıllarda hızla gelişmesi lazer lipoliz yöntemini ortaya çıkararak estetik ve sağlık alanında etkili bir şekilde kullanıma uygun hale getirdi. Bu yöntemde yağ hücreleri tamamen parçalanıp eritiliyor. Tekrar oluşması diye bir şey sözkonusu değil. Vücut şekillendirme operasyonu olan lazer lipoliz operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, hastanın hareketsiz yaşam tarzından uzak durması ve beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme, düzenli spor, parçalanan ve vücut tarafından emilen yağların tekrar oluşmasına izin vermeyecektir. 

Lazer lipolizi hangi uzmanlar yapabilir?

Bu işlem, plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Plastik cerrahın bu konudaki tecrübesi çok önemlidir. Tecrübeli bir cerrah operasyon öncesi yağ depolarını bir bütün olarak ele alır.  Kişinin vücut estetiğine ve sağlığına dikkat edilerek alınacak yağ miktarı tespit edilerek planlama gerçekleştirilir. Ayrıca birincil ve ikincil selülit tedavilerinde kalıcı sonuçlar vermektedir.

Uygulama acısız ve hızla sonuçlandırılır. İşlem bölgesine lokal anestezi uygulanır. Kişi, operasyon boyunca uyanıktır. İşlem yapılacak bölgeden ne kadar yağ alınması gerektiği iyi bir doktorun vereceği kararla mümkündür. Operasyonun başarıyla sonuçlanması, hastanın memnuniyeti yine doktorun tecrübesiyle doğru orantılıdır. 

Lazer lipoliz vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

 

Lazer lipoliz, vücudun hemen her bölgesindeki lokalize yağ depolarına rahatlıkla ve başarıyla uygulanan hassas bir işlemdir. Gıdı bölgesinden, kol içi gibi yağ aldırma operasyonlarına duyarlı bölgelerden, sırt, basen, ayak bileği, karın, bel, bacak içleri gibi birçok bölgedeki fazla yağ dokularına rahatlıkla müdahale edilebilmektedir. Bu yöntem, vücutta spor ve diyetle yok edilemeyen inatçı yağları genellikle tek işlemle ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca müdahale bölgesinde gevşeyen ve sarkan deriyi de operasyon sırasında toplama ve gerginleştirme özelliğine sahiptir. Operasyon sonrası cildi gerginleştirmek için ikinci bir germe operasyonuna gerek kalmamaktadır. 

7 maddede lazer lipoliz işlemi

1.Lazer lipoliz günübirlik ve cerrahi olmayan bir işlemdir. 

2.Yağ fazlalığının miktarına göre 15 dakika ile 1 saat arasında işlem tamamlanır. 

3.Müdahale bölgesi uyuşturularak işlem gerçekleştirilir.

4.Kanüllerin girmesi için açılan kesiler dikiş gerektirmeyecek kadar küçüktür. 

5.Yağlar eritilip sıvıya dönüştürülerek vücut tarafından emilip atılması sağlanır. 

6.3-4 litre yağ parçalanarak eritilebilmektedir.

7.Operasyon sonrasında işlem bölgesi bandajlanarak hasta taburcu edilir. 

Ne kadar sürede iyileşme gerçekleşiyor?

Lazer lipoliz sonrası hasta genellikle 7 gün korse kullanır. Hafif düzeyde ödemi ve morluklar görülmekle birlikte ağrı çok nadirdir. Tam iyileşme 6 haftada gerçekleşir, birkaç ay içinde müdahale edilen bölge son şeklini alır. 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.