Lazer Lipoliz Nedir, Nasıl Yapılır?

Lazer Lipoliz Nedir?, en yalın haliyle, bölgesel zayıflama sağlayan ve vücut şekillendirmeyi destekleyici, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Son dönemde sıkça karşılaşılan bir tedavi yöntemi olan lazel lipoliz, kişiye estetik görünümünü kazandırmayı amaçlar. Diyet ve spor ile verilemeyen kilolardan kurtulmak, özellikle bölgesel yağ fazlalıklarının yok edilmesi ve kişinin sağlıklı bir görünüm kazanmasını destekleyen lazer lipoliz, neredeyse ağrısız bir uygulama olması, kısa sürede iyileşmeye olanak sağlanması ve kalıcılığını sürdürmesi gibi pek çok açıdan tercih edilen bir yöntemdir.

Yenilikçi bir uygulama olup, özellikle son dönemde ABD, İtalya, Japonya gibi dünyanın pek çok ülkesinde gerçekleştirilen güvenli ve etkili bir tedavidir. Lazer, günümüzde tıbbın pek çok dalının fazyalandığı, başarısı kanıtlanmış bir uygulamadır. Lazer lipoliz de vücutta gereksiz biriken yağlara karşı savaşan, hastayı memnun edecek sonuçları olan bir uygulamadır. Yağ fazlalıklarından kurtulmak, cildi gerginleştirmek, vücudu şekillendirmek için son derece etkili bir yöntem olan lazer lipoliz, cilde genç ve gergin görünümü kazandırır.

Başarısı kanıtlanmış lazer lipoliz yöntemi, vücudun bütün bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmekle birlikte yüz ve gıdı gibi hassas bölgelerde de kullanılan ve hastanın yüzünü güldürecek sonuçları olan bir tedavidir. Lazer lipoliz, lazer ışığı ile yağ hücresinin zarının patlatılmasına ve parçalanmasına dayanır. Parçalanan yağlar vücut tarafından emilerek yok edilir. Aynı zamanda elastikiyetinikaybetmiş bağ dokusu ve kollajeni de parçalayıp, genç bağ dokusu ve kollajen oluşumunu arttırır.

Amerikan FDA onaylı lazer cihazları ile uygulanan lazer lipoliz işlemi sonrasında hasta kısa sürede sosyal hayatına dönebilmektedir. Uygulama sonrası, doktorun önerdiği korse, masaj gibi uygulamaları yerine getiren ve beslenme alışkanlığına dikkat eden hastalar için kalıcı bir tedavi olup, morluk, ağrı ve şişliğin kısa sürede iyileşmesi, tek seansta istenilen sonuca rahatlıkla ulaşılabilmesi açısından oldukça popüler bir uygulamadır. Lazer lipoliz, istenilen bölgedeki yağ fazlalıklarından kurtulmanın, vücudu şekle sokmanın, kolay, kalıcı ve sonuçları oldukça memnun edici bir yoludur. Lazer lipoliz sonrası vücuttaki değişiklikler, yağ fazlalıklarından kurtulma, bölgesel zayıflamanın sağlanması, cilgin gergin bir görünüm kazanması ve vücudun şekillenmesi kısa sürede hastayı memnun eden durumlardır.

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.