Lazer Lipoliz'in Yağ Dokusu Üzerindeki Etkisi

Yağ fazlalıklarından kurtulmak ve cildi gerginleştirmek lazer yöntemi ile mümkündür. Lazer lipoliz işleminde, lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarı patlatılır ve yağlar parçalanır. Bu yöntem, tüm vücuttaki lokalize yağların giderilmesini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. 

Lazer Lipolizin yağ dokusu üzerindeki etkisi, yağ hücrelerinin sayısının azaltmasıyla başlar. Ergenlikten itibaren vücudumuzda sabit sayıda bulunan yağ hücreleri, lazer işlemi sayesinde azalarak, etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilmeye olanak sağlar. İşlem sırasında yağlı bölgedeki tüm yağlar yok edilmemekle birlikte, bir kısmı parçalanarak vücuttan atılır. Lazer ile yağ birikimi yok edilir.

Lazer ışığının fototermik bir etki ile yağ hücrelerinin duvarını parçalaması ile doku kalitesinde artış ve sıkılaşma gözlenir.Lazer enerjisiyle cilt altındaki yağ dokusu hedeflenir ve yağ fazlalıkları dalgalanma, çökme gibi problemler olmaksızın yok edilir. Lzer enerjisinin etkisiyle deride gerginleştirme işlemi uygulanır.

Böylece yağ fazlalıklarından kurtulan bölgedeki derinin sarkık ve gevşek bir görünüm sergilemesi önlenir. Uygun dozlar kullanıldığında bölgesel zayıflama sağlanırken gevşeklik gözlenmesi imkansızdır. Yağ dokusu üzerinde etkili ve başarılı olan lazer uygulamasında verimli sonuçlar alınmaktadır. 

Lazer uygulaması, cerrahi olmayan, yenilikçi ve güvenli bir şekilde istenmeyen fazla yağların vücuttan atılmasını ve vücudun şekle girmesini kolaylaştırır. Lazerin yağ dokusu üzerindeki etkisi oldukça büyük ve etkili sonuçlar doğurmaktadır. Yöntem sırasında, Amerikan FDA onaylı lazer cihazlarının kullanımı, yağ dokusu üzerinde kolaylıkla işlem yapabilme olanağı ve hastanın memnuniyetini sağlayacak sonuçları kazandırır.

Lazer yöntemiyle alınan yağ hücreleri parçalanarak ortadan kalktığı için, hastanın geri kalan hayatında doğru bir beslenme düzenini uygulamasıyla birlikte bu yağlar tekrar oluşmamaktadır. Yani, doğru şartlar yerine getirildiğinde lazerin yağ dokusu üzerindeki etkisi, yağların parçalanarak yok edilmesiyle birlikte kalıcı bir etkidir.

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.