BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI GENÇ GÖRÜNMENİZE SEBEP OLABİLİR Mİ?

Burun Estetiği Genç Gösterir mi?Burun estetiği ameliyatı sonrası sizi neler bekliyor?

Rinoplasti ameliyatı sonrası iyileşme yavaş ve aşamalı bir süreçtir. Ufak tefek bir takım şişlikler özellikle burun ucunda uzun süre kalabilir. Rinoplastide nihai sonuçlar, bir yıl ya da daha uzun sürede ve hatta bazı durumlarda iki yıl sonunda görülebilmektedir.  İyileşme süreci uzun zaman alabileceği için, bu dönemde sesinizde minör değişiklikler fark edebilirsiniz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI GENÇ GÖRÜNMENİZE SEBEP OLABİLİR Mİ?

Son zamanlarda sıklıkla hastalarımdan burun estetiği ameliyatı sonrası daha genç görünüp görünmeyeceklerine dair sorular alıyorum. Evet, her ne kadar pek çok kişi farketmiş olmasada burna uygulanan minör bir iyileştirme ile bile, yılların izini almak mümkün olabilmekte.

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/

Burnun Yaşlanma Süreci

Tıpkı bedenimizin tümü gibi burunumuzda biz yaş aldıkça değişerek, yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Burun yüzün en belirgin organıdır bu nedenle ,burunda yaşlanma başladığında, yüzün tüm estetiği bu değişiklikten etkilenecektir. Burundaki kıkırdak sert ve uzun olabilir bu durumda burun aşağıya doğru sarkmış ve uzamış görünür. Burun derisi incelir ve esnekliğini kaybeder.

Yaşlanan burun kanca görünümünü alabilir ve bu da pek çok hastanın özgüvenini oldukça olumsuz şekilde etkiler.  Tüm bu faktörler, hastanın olduğundan daha büyük(yaşlı)  görünmesine sebep olabilir.

Burun estetiği ameliyatı deneyimi...

Bazen başarılı bir burun estetiği girişimi, yüzde dinçliğe ve gençliğe ulaşmanın ilk ve en önemli adımı olabilir. Rinoplasti, burun ebatlarında ve şeklinde yapılan değişiklikler  sonucu, yüze uyumlu, dengeli ve doğal bir görünüm kazandırır.  Burundaki cilt gevşekliği ve kıkırdaktaki uzamalar gibi problemler burnun yaşlı görünmesine sebep olacaktır bu da elbette rinoplastinin ele aldığı konulardan biridir. Burun estetiği ameliyatı ile birlikte, burun ucundaki sarkık görüntüyü düzeltmek mümkündür böylece hasta daha dinç ve genç bir görünüme kavuşacaktır.

Ben kendi hastalarım için, her hastanın kendisine özel, bireysel iyileştirme planı geliştirip, hazırlarım. Bu noktadan hareketle, doktorunuzla yapacağınız muayene esnasında beklenti ve isteklerinizi açık ve net bir şekilde dile getirmeniz, doktorunuzun sizin için yapacağı planlama açısından oldukça önemlidir.

Tamamlayıcı Burun Estetiği Girişimleri...

Hastalarımın hedeflerine bağlı olarak rinoplastinin sonuçlarını daha iyi bir yere taşıyacaksa, hastalarıma diğer kozmetik prosedürleride önerebilirim.  Mesela burunda yapılacak değişiklik ve iyileştirme için, çenenin pozisyonu oldukça önemlidir sonuçta çenede burunda yüzün en önemli özelliklerindendir. Çoğu zaman, rinoplastiye ek olarak yüzde dengeyi yakalamak  ve rinoplastinin sonucunu daha iyi bir yere taşıyabilmek için çene de büyütme operasyonu yapılabilmektedir.

Estetik cerrahi gerektirmeyen kozmetik tedavilerle, yüze uygulanan enjeksiyonlar yüze genç ve dinç bir görünüm kazandıracağı için rinoplastinin nihai sonucu olumlu yönde etkileyebilecektir.  Estetik anlayışı ve öngörüsü olan yetenekli bir cerrah, doğru planlama ve stratejiyle burnunuzun, yüzünüze dengeli ve uyumlu olmasını sağlayacak ve hedeflediğiniz görüntüye kavuşmanızdaki en önemli etken olacaktır. Bu nedenledir ki ameliyatınızı yapacak doktoru seçerken detaylı bir araştırma yapmanız önemlidir.

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.