Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz Soru Cevap Tavsiye Şikayet

Lazerin Yağ Dokusu Üzerindeki Etkisi Nedir?

 

LiposuctionYağ fazlalıklarından kurtulmak ve cildi gerginleştirmek lazer yöntemi ile mümkündür. Lazer lipoliz işleminde, lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarı patlatılır ve yağlar parçalanır. Bu yöntem, tüm vücuttaki lokalize yağların giderilmesini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Lazerin yağ dokusu üzerindeki etkisi, yağ hücrelerinin sayısının azaltmasıyla başlar. Ergenlikten itibaren vücudumuzda sabit sayıda bulunan yağ hücreleri, lazer işlemi sayesinde azalarak, etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilmeye olanak sağlar. İşlem sırasında yağlı bölgedeki tüm yağlar yok edilmemekle birlikte, bir kısmı parçalanarak vücuttan atılır. Lazer ile yağ birikimi yok edilir. Lazer ışığının fototermik bir etki ile yağ hücrelerinin duvarını parçalaması ile doku kalitesinde artış ve sıkılaşma gözlenir.Lazer enerjisiyle cilt altındaki yağ dokusu hedeflenir ve yağ fazlalıkları dalgalanma, çökme gibi problemler olmaksızın yok edilir. Lzer enerjisinin etkisiyle deride gerginleştirme işlemi uygulanır. Böylece yağ fazlalıklarından kurtulan bölgedeki derinin sarkık ve gevşek bir görünüm sergilemesi önlenir. Uygun dozlar kullanıldığında bölgesel zayıflama sağlanırken gevşeklik gözlenmesi imkansızdır. Yağ dokusu üzerinde etkili ve başarılı olan lazer uygulamasında verimli sonuçlar alınmaktadır. Lazer uygulaması, cerrahi olmayan, yenilikçi ve güvenli bir şekilde istenmeyen fazla yağların vücuttan atılmasını ve vücudun şekle girmesini kolaylaştırır. Lazerin yağ dokusu üzerindeki etkisi oldukça büyük ve etkili sonuçlar doğurmaktadır. Yöntem sırasında, Amerikan FDA onaylı lazer cihazlarının kullanımı, yağ dokusu üzerinde kolaylıkla işlem yapabilme olanağı ve hastanın memnuniyetini sağlayacak sonuçları kazandırır. Lazer yöntemiyle alınan yağ hücreleri parçalanarak ortadan kalktığı için, hastanın geri kalan hayatında doğru bir beslenme düzenini uygulamasıyla birlikte bu yağlar tekrar oluşmamaktadır. Yani, doğru şartlar yerine getirildiğinde lazerin yağ dokusu üzerindeki etkisi, yağların parçalanarak yok edilmesiyle birlikte kalıcı bir etkidir.

 

Lazer Lipoliz Nedir?

 

Lazer Lipoliz, en yalın haliyle, bölgesel zayıflama sağlayan ve vücut şekillendirmeyi destekleyici, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Son dönemde sıkça karşılaşılan bir tedavi yöntemi olan lazel lipoliz, kişiye estetik görünümünü kazandırmayı amaçlar. Diyet ve spor ile verilemeyen kilolardan kurtulmak, özellikle bölgesel yağ fazlalıklarının yok edilmesi ve kişinin sağlıklı bir görünüm kazanmasını destekleyen lazer lipoliz, neredeyse ağrısız bir uygulama olması, kısa sürede iyileşmeye olanak sağlanması ve kalıcılığını sürdürmesi gibi pek çok açıdan tercih edilen bir yöntemdir. Yenilikçi bir uygulama olup, özellikle son dönemde ABD, İtalya, Japonya gibi dünyanın pek çok ülkesinde gerçekleştirilen güvenli ve etkili bir tedavidir. Lazer, günümüzde tıbbın pek çok dalının fazyalandığı, başarısı kanıtlanmış bir uygulamadır. Lazer lipoliz de vücutta gereksiz biriken yağlara karşı savaşan, hastayı memnun edecek sonuçları olan bir uygulamadır. Yağ fazlalıklarından kurtulmak, cildi gerginleştirmek, vücudu şekillendirmek için son derece etkili bir yöntem olan lazer lipoliz, cilde genç ve gergin görünümü kazandırır. Başarısı kanıtlanmış lazer lipoliz yöntemi, vücudun bütün bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmekle birlikte yüz ve gıdı gibi hassas bölgelerde de kullanılan ve hastanın yüzünü güldürecek sonuçları olan bir tedavidir. Lazer lipoliz, lazer ışığı ile yağ hücresinin zarının patlatılmasına ve parçalanmasına dayanır. Parçalanan yağlar vücut tarafından emilerek yok edilir. Aynı zamanda elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusu ve kollajeni de parçalayıp, genç bağ dokusu ve kollajen oluşumunu arttırır. Amerikan FDA onaylı lazer cihazları ile uygulanan lazer lipoliz işlemi sonrasında hasta kısa sürede sosyal hayatına dönebilmektedir. Uygulama sonrası, doktorun önerdiği korse, masaj gibi uygulamaları yerine getiren ve beslenme alışkanlığına dikkat eden hastalar için kalıcı bir tedavi olup, morluk, ağrı ve şişliğin kısa sürede iyileşmesi, tek seansta istenilen sonuca rahatlıkla ulaşılabilmesi açısından oldukça popüler bir uygulamadır. Lazer lipoliz, istenilen bölgedeki yağ fazlalıklarından kurtulmanın, vücudu şekle sokmanın, kolay, kalıcı ve sonuçları oldukça memnun edici bir yoludur. Lazer lipoliz sonrası vücuttaki değişiklikler, yağ fazlalıklarından kurtulma, bölgesel zayıflamanın sağlanması, cilgin gergin bir görünüm kazanması ve vücudun şekillenmesi kısa sürede hastayı memnun eden durumlardır.

 Lazer Lipoliz Bir Zayıflama Yöntemi mi?

 

Lazer lipoliz tıbbi bir bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme yöntemi olarak adlandırılır. Kişi, vücudunda memnun olmadığı yağ fazlalıklarından lazer lipoliz yöntemiyle kurtulabilir. Lazer lipoliz, yağlardan kurtulmanın , esetik cerrahi konusunda uzman doktor tarafından uygulanan, yok denecek kadar az ağrılı, tek seansta sonuç veren, kalıcılık gösteren, cerrahi olmayan bir yoludur. Vücudun fazlalıklarından kurtulmak için yapılan diyetler, sporlar veya çeşitli aktiviteler sınırlı kalmakla birlikte istenilen sonucun elde edilmemesi de sıkça karşılaşılan bir durumdur. Zayıflama yöntemleri içinde lazer lipoliz en kesin sonuç alınabilecek güvenli bir uygulama olup, bölgesel zayıflamaya yardımcı etkili bir tedavidir. Farklı bölgelerdeki yağ fazlalıklarından lazer lipoliz sayesinde hasta kolaylıkla kurtulabilmekte, sosyal ve kişisel hayatında daha mutlu, sağlıklı bir görüntüye sahip olabilmektedir. Zayıflamanın yanı sıra lazer lipoliz vücudu şekillendirmeyi destekler. Zayıflama sonrası en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan vücuttaki şekilsizlik, lazer lipoliz yöntemiyle giderilmektedir. Yağ fazlalıklarından kurtulan bölgedeki sarkma ve gevşeme lazer lipoliz yontemi sayesinde toparlanmakta, vücut uygulama sonrası şekle girmektedir. Lazer lipoliz tıbbi bir zayıflama yöntemi olup, sonuçları hasta memnuniyetini çok üst seviyelere taşıyacak bir uygulamadır. Lazer lipoliz tedavisi sonrası, bölgesel fazlalıklarından uzman doktor sayesinde kurtulmuş olan hasta, ileriki yaşamında beslenmesine ve doktor önerilerine dikkat etmelidir. Böylece, diğer zayıflama yöntemlerinden farklı olarak lazer lipoliz, hastaya kalıcılığı sunabilmektedir. Tek seansta istenilen sonuca ulaşılabilmesi, güvenli ve kalıcılığı, bilinen zayıflama yöntemlerinden oldukça farklı ve etkili olduğunu göstermektedir. Lazer lipoliz tedavisi uygulanan kişi doğru beslenme düzeniyle başka zayıflama yöntemlerine gerek duymadan istediği sonucu elde eder. Lazer lipoliz için sadece bölgesel zayıflamayı amaçlar demek doğru olmaz, çünkü lazer lipoliz uygulaması aynı zamanda vücudu şekle sokmayı hedefleyen bir uygulamadır. Tıbbi bir zayıflama yöntemi olan lazer lipoliz, vücuttaki istenmeyen yağ fazlalıklarından kurtulmayı arzu eden ve vücudu şekle sokmayı, sağlıklı ve güzel bşr görünüm kazanmayı isteyen herkes için ideal bir tedavi yöntemidir.

 

LAZER LİPOLİZ SONRASI TEKRAR YAĞLANMA OLUR MU?

 

 

Lazer Liposuction VaserLazer lipoliz, vücudun şekillendirilmesini amaçlayan, bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlayan, vücudun her bölgesinde oluşan yağların giderilmesine olanak sağlayan, uzun yıllar kalıcı bir yöndemdir. Lazer lipoliz sonrası tekrar yağlanma olmaması için hasta, doktorun önerilerini yerine getirmeli, beslenmesine dikkat etmeli, eski alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Lazer lipoliz uygulamasında yağ hücreleri parçalanarak yok edildiği için, yeniden oluşması çok zordur. Ancak hasta dengeli ve sağlıklı beslenmeli, hareketsiz bir yaşamdan uzak durarak hayatına egzersiz ve aktiviteleri sokmalıdır. Özellikle kalorisi yüksek besinleri tüketmekten kaçınmalıdır. Aksi şekilde davranan hastada tekrar yağlanma gözlenebilir. Lazer lipoliz uygulaması ile bölgesel yağlarından kurtulan ve vücudunu şekillendiren kişi, uygulama sonrasında yaşamına beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek başlamalıdır. Uygun şartlar yerine getirildiğinde lazer lipoliz kalıcı bir yöntemdir ve hastayı uzun yıllar mutlu edecek sonuçları vardır. Yani, kalorisi yüksek besinler tüketilmediği, hareketsiz bir yaşamdan uzak durulduğu sürece lazer lipoliz sonrası tekrar yağlanma oluşması mümkün değildir. Lazer lipoliz sonrası hasta istenmeyen yağlardan kurtulduğu gibi daha genç, diri ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Vücudun şekillenmesi ve işlem sonrası gevşeme, sarkma gibi sorunlarla karşılaşılmaması lazer lipolizin ideal ve etkili bir uygulama olduğunuz gösterir. Lazer lipoliz son dönemde oldukça yaygınlaşan, tek seansta istenilen sonucu veren, güvenli, hızlı ve etkili bir bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme yöntemidir. Hasta memnuniyeti lazer lipoliz uygulaması sonrası çok yüksektir. Yüz güldürücü sonuçları korumak da hastanın görevidir. Lazer lipolizin kalıcılığı dengeli ve sağlıklı bir beslenmeyle, günlük yaşama biraz hareket katmakla mümkündür. Yani, lazer lipoliz hastanın da yardımıyla kalıcı bir yöntemdir ve işlem sırasında parçalanan yağlar tekrar oluşmaz, vücut şeklini korur.

 

 

LAZER LİPOLİZ VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANABİLİYOR?

 

 

Lazer lipoliz kadın veya erkek faketmeksizin vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Bu özelliği ile lazer lipoliz diğer zayıflama yöntemlerinin aksine, bölgesel olarak yağların giderilmesine ve vücudun şekillenmesine olanak sağlar.  Kişi diyet veya spor gibi yöntemlerle kurtulamadığı yağlardan lazer lipoliz yöntemiyle hızlı, etkili ve güvenli bir şekilde kurtulabilir. Ayrıca tek seansta istenilen sonucu vermesi, kalıcı olması ile lazer lipoliz son dönemde oldukça popüler olan, çok avantajlı bir uygulamadır. Hasta lazer lipoliz ile, karın, sırt, bel, basen, kalça gibi vücudun her bölümündeki yağlardan kolayca kurtulabildiği gibi, yüz ve gıdı gibi hassas bölgelerdeki yağlar da lazer lipoliz tedavisi ile yok edilebilir. İşlem sonrası gevşeme ve sarkma olmamakta, vücut sıkı, kaliteli ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır. Spor gibi fiziksel aktivitelerle veya çeşitli diyet programlarıyla vücuttan atılamayan yağlar lazer lipoliz tedavisi ile tek seferde yok olur. Vücudun her bölgesine uygulanabilir olması ve işlem sonrası vüsudun şekillenmesi lazer lipolizin en büyük artılarından biridir. Vücuttaki bazı yağlar hangi yöntem denenirse denensin yok olmayan inatçı, dirençli yağlardır. Bunlar ancak lazer lipoliz yöntemiyle güvenli ve etkili bir şekilde yok edilebilir ve hasta istediği görünüme hızlıca ulaşabilir. Bunların yanı sıra, erkeklerde zaman zaman rastlanılan, jinekomasti de denilen meme büyümesi rahatsızlığı lazer lipoliz yöntemiyle ortadan kaldırılır. Hasta arzu ettiği sonuca tek seansta, hızlı ve kalıvı olarak ulaşır. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen ideal bir yöntem olan lazer lipoliz erkek veya kadında bölgesel zayıflamayı, vücudun şekillenmesini sağlar. Ayrıca bu yöntem, liposuction yapılmış bölgelerde de etkilidir. 

 

LAZER LİPOLİZ KİMLERE UYGULANABİLİR?

 

Lazer lipoliz vücudun belli bölgelerindeki yağ fazlalıklarını yok etmek için uygulanan, cerrahi olmayan, kalıcı ve güvenli bir yöntemdir. Lazer lipoliz, bölgesel fazlalıklarından kurtulmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Hem kadınlar hem erkekler lazer lipoliz tedavisinden faydalanabilmektedir. Kadınlarda doğum sonrası fazlalıklarından kurtulmanın yanı sıra tüm bölgesel yağ fazlalıkları lazer lipoliz sayesinde yok edlimekle birlikte vücut şekillendirmeyi amaçlayan bir yöntemdir. Erkeklerde ise tüm bunlara ek olarak sıkça rastlanılan ve jinekomasti adı verilen meme büyümesi, yine lazer lipoliz uygulaması ile tedavi edilebilmektedir. Lazer lipolizde unutulmaması gereken, yöntemin bölgesel fazlalıkları hedef aldığıdır. Lazer lipoliz, rejim ve sporla yok edilemeyen dirençli yağlar üzerinde oldukça etkilidir. Ancak, fazlalığı çok olan ve sadece kısa sürede zayıflama amaçlı lazer lipoliz tedavisi görmek isteyenler, etkili bir sonuçla karşılaşmamaktadır. Çünkü lazer lipoliz bölgesel yağ fazlalıklarını yok etmeye yönelik bir uygulamadır. Dolayısıyla lazer lipoliz ancak bölgesel fazlalıklarından kurtulmak isteyen kişiler için idealdir. Hasta lazer lipoliz uygulamasıyla birlikte, genel vücutta kilo kaybını istiyorsa, sağlıklı bir beslenme düzenini, spor ve aktiviteyi hayatına sokmalıdır. Lazer lipoliz, aynı zamanda vücut şekillendirmeyi destekleyen bir yöntemdir. Hazta lazer lipoliz uygulamasıyla hem bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulabilir hem de vücudunu kolayca şekle sokabilir. Kilo vermeyi amaçlayan kişiler her zaman diyet ve sporla istediği sonuca ulaşamayabilir. Lazer lipoliz uygulaması buhasta için ideal bir alternatiftir. Lazer lipoliz ile dirençli yağlar parçalanarak kalıcı olarak yok edilir ve hasta arzu ettiği sonuca kısa sürede ulaşır. Yani lazer lipoliz tedavisi, kadın erkek farketmeksizin bölgesel zayıflama amaçlayan ve vücudunu şekillendirmek isteyen kişiler için uygun bir yöntemdir.

 10- Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

  

Lazer lipoliz ile liposuction, estetik cerrahile zayıflama yöntemleri olup, aralarında bir tanım farklar mevcuttur. Öncelikle uygulamalar sırasında kullanılar anestezi yöntemleri farklılık göstermektedir. Liposuction cerrahi bir yöntem olup, genel anestesi veya ağır sedasyon ile hasta ameliayata hazrılanır. Lazer lipolizde ise sadece lokal uyuşturma kullanılıp, risk en aza indirilmektedir. Liposuction uygulaması sonrasında hissedilen ağrı, lazer lipoliz yöntemine oranla daha fazladır. Liposuction tedavisi sonrası hasta uzun süreli ağrı kontrolü için, ağrı kesicilere ihtiyaç duyabilirken, lazer lipoliz yönteminde hissedilen ağrı daha az olup, bir süre oral yoldan alınan ağrı kesiciler yeterli olmaktadır. Lazer lipolizde risk de yok denecek kadar azdır. Liposuction sonrası, deribazen toparlanmaya ihtiyaç duyabilirken, lazer lipoliz yöndemi bölgesel zayıflamanın yanı sıra vücudun şekil almasını da kolaylaştırır. Dolayısıyla işlem sonrası gergin, diri ve sağlıklı bir deri elde edilir.  Liposuction yöntemi sonrası hastanın normal aktivitelere dönme süresi, lazer lipolize olanla daha uzundur. Lazer lipoliz olan hastalar ise, kendi hayatlarına ve çalışma hayatlarına hızla dönebilmektedir.  Liposuction olmak istemeyen hastaların, son dönemde en sık tercih ettiği yöntem lazer lipolizdir. Uygulama sonrası korse giyim süresi delazer lipoliz yöntemi için daha kısadır. Lazer lipoliz bölgesel yağrarın yok edilmesinde ve vücudun şekillenmesinde en hızlı, etkili ve güvenli yoldur. Pek çok açıdan avantajlı bir uygulamadır. Çoğu zaman tek seansta istenilen sonuca ulaşılır ve etkisi kalıcıdır. Lazer lipoliz ve liposuction arasındaki unutulmaması gereken en temel fark liposuction uygulamasının cerrahi bir işlem olduğudur. Dolayısıyla her cerrahi işlemde doğabilecek sorunlarla liposuction yönteminde karşılaşılabilir. Lazer lipoliz uygulaması sonrası ise hastanın karşısına çıkan sorunlar oldukça az ve geçicidir.

 11- LAZER LİPOLİZ OPERASYONU SIRASINDA HASTAYI NELER BEKLER

 

Lazer lipoliz operasyonu geçirecek hasta öncelikle doktor ile yaptığı ön görüşmede isteklerini ve arzularını dile getirir. Böylece operasyonu gerçekleştirecek doktor da karar aşamasında yapılabilecekleri ve hastayı lazer lipoliz tedavisi sürecinde nelerin beklediğini açıklar. Lazer lipoliz operasyonuna doktor ve hasta karşılıklı olarak karar verildiğinde, hastanın operasyona hazırlık süreci başlar. Lazer lipoliz uygulaması riskleri çok az olan bir tedavi yöntemi olsa da operasyondan önce, riskleri en aza indirmek amacıyla, kan değerlenin ölçülmesi gibi hastanın gerekli kontrolleri tamamlanır ve hasta operasyona uygunsa lazer lipoliz tedavisi gerçekleştirilir. Operasyon yapılacağı gün hasta genellikle sabah ve aç karnına hastahaneye gelir.Lazer lipolizin uygulanacağı bölgeye göre hastaya lokal veya istek dahilinde genel anestezi uygulanır. Eğer uygulamanın yapıldığı bölge küçük ise hasta aynı gün içinde evine dönebilir. Lazer lipoliz uygulanan bölgenin daha büyük olması halinde hasta, hastanede gözlem altında kalabilir. Lazer lipoliz operasyonu sonrası ağrı, şişlik ve morluk az olacağından doktorun önereceği bir ağrı kesici veya antibiyotik iyileşmenin hızlanmasında yeterli olacaktır. Operasyonu gerçekleştiren doktorun önerilerini, dengeli beslenmeyi ve sporu hayatına sokan hasta için lazer lipoliz tedavisi kalıcı olacaktır.

 4- LAZER LİPOLİZ İLE YAĞ ALMA NASIL YAPILIYOR

 

 Lazer LipolizLazer lipoliz günümüzde çok yaygınlaşan, estetik alanda sıkça adından söz ettiren, cerrahi olmayan bir bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme işlemidir. Lazer lipoliz sayesinde gerçekleşen bölgesel zayıflama vücuttaki yağların bir kısmının yok edilmesiyle mümkün olmaktadır. Lazer lipoliz işlemi sırasında kullanılan lazer ışığı, var olan ve giderilmesi istenen fazla yağ hücrelerinin zarlarını patlatarak, bu bölgedeki yağları ve yağ oluşumunu yok etmektedir. Lazer lipoliz tedavisi vücudun her yerinde kullanılabilen ve hastaya pek çok avantaj sağlayan bir tedavidir. Lazer lipoliz işlemi sırasında kullanılan son derece güvenli ve Amerikan FDA onayı almış cihazlar, istenmeyen bölgelerdeki yağları kolaylıkla yok etmektedir. Dolayısıyla lazer lipoliz günümüzde bölgesel yağların giderilmesinde ve vücudun şekillenmesinde en etkili ve güvenli yöntem haline gelmiştir. En büyük avantajlarından biri de lazer lipoliz uygulaması sonrasında sargan ve gevşek bir deri yerine, lazer lipoliz işlemi sayesinde hastanın sıkı, gergin ve sağlıklı bir cilde sahip olmasıdır. İlerleyen teknolojiyle birlikte lazer lipoliz yöntemi doktora da bağlı olarak kolay ve güvenli tedavi olmuştur. Uygulama narkoz gerektirmeyen ve cerrahi olmayan bir işlemdir. Yalnızca, lazer lipoliz tedavisinin uygulanacağı bölge, hastanın lazer ısısından zarar görmemesi amayıyla uyuşturulur ve istenmeyen yağlar lazer ışınşarıyla parçalananır, dağılır. İşlem sırasında yağlar dışarıya çıkmadan vücutta parçalanır ve yok edilir. İşlem sonrası kısa bir süre korse kullanımı ile hasta sosyal hayatına rahatlıkla dönebilmektedir. Ayrıca hasta beslenme alışkanlığına dikkat ettiği ve sporu hayatına soktuğu sürece yok edilen yağlar yerine yenileri oluşmaz. Dolayısıyla lazer lipoliz uygulaması hastanın da yardımıyla kalıcı bir hal alır.

 

7-LAZER LİPOLİZ RİSKLİ BİR YÖNTEM Mİ?

 

Lazer lipoliz yağ fazlalıklarından kurtulmanın ve vücudu şekillendirmenin risk taşımayan bir yöntemidir. Hastaların en büyük kaygılarından biri, yapılan tedavinin riskleri ve yan etkileridir. Ancak lazer lipoliz uygulaması öncesinde yapılan testler ve kontroller ile birlikte risk faktörü ortadan kalkmaktadır. Hasta risk taşımadan, hatta neredeyse yan etki bile görülmeden lazer lipoliz tedavisinde istenilen sonuca ulaşmaktadır. Lazer lipoliz uygulaması sonrası kısa sürede iyileşen hafif bir ödem görülebilir. Doktorun önerdiği diyet ve egzersizler ile bu ödem hızla iyileşmekte ve hasta istenilen görünüme kavuşmaktadır. Lazer lipoliz yöntemi ile bölgesel yağlar tehlikesiz ve risksiz bir biçimde parçalanmaktadır. Lazer lipoliz uygulamasını gerçekleştirecek doktorun tecrübeli olması riski yok edecek ve hastaya güven verecek bir faktördür. Aynı zamanda, doktorun tecrübesi ve lazer lipoliz yöntemini defalarca uygulamış olması, tedavi sonrası görülen küçük yan etkilerde izlenecek yolun belirlenmesinde önemlidir. Bu nedenle, doğru kontroller yapıldığında, uygulama sırasında ve sonrasında doktorun önerileri yerine getirildiğinde lazer lipoliz riski olmayan, hastanın arzu ettiği sağlıklı görünümü elde ettiği bir uygulamadır. Lazer lipoliz hastalarının merak duyduğu bir diğer risk ise alınan yağların yerine yenilerinin gelip gelmeyeceği yani uygulamanın kalıcılığıdır. Lazer lipoliz yönteminde bölgesel yağ fazlalıkları lazer ile yok edilir. Uygulama sırasında bölgenin gevşek bir görünüm sergilemesi engellenir ve cilt sıkı, gergin bir hal alır. Ancak kişi, tedavi sonrası eski alışkanlıklarından vazgeçmeli, sağlıklı besenmeye özen göstermeli ve hayatından hareketsiz bir yaşamı çıkartmalıdır. Böylece lazer lipoliz uygulaması gerçekleştirilen kişide kalıcılık söz konusu olup, yağların tekrar etmesi ya da vücudun şeklini kaybetmesi riski görülmemektedir. Hasta, doktorun önerilerini yerine getirdiği ve eski alışkanlıklarını değiştirdiği sürece lazer lipoliz hem uygulama sırasında hem de uygulama sonrasında risk taşımayan, kalıcı ve etkili bir yöntemdir.

 12-LAZER LİPOLİZDEN SONRA HASTAYI NELER BEKLER

 

Lazer lipoliz operasyonu günümüzde bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme sağlayan en kolay ve güvenli yöntemdir. Uygulama sonrası hasta kendini lazer lipoliz uygulamasının yapıldığı alanın büyüklüğüne bağlı olarak bir kaç gün yorgun hissedebilir. Lazer lipoliz operasyonu geçiren kişi, eğer lazer lipoliz tedavisinin uygulandığı alan küçükse ertesi gün, lazer lipoliz karın, basen gibi daha geniş alana uygulandıysa iki gün dinlenmenin ardından rahatlıkla kendi sosyal hayatına dönebilmektedir.  Lazer lipoliz operasyonunun ardından diğer zayıflama yöntemlerine göre hissedilen ağlı, şişlik ve morluk daha azdır. Dolayısıyla doktorun önerdiği bir ağrı kesici operasyon sonrası yeterli olacaktır. Operasyon sonrası hastanın doktor kontrolüne göre bir ya da iki hafta korse giymesi gerekmektedir. Lazer lipoliz tedavisi sonrası hastanın iş veya sosyal hayata dönme süresi çok hızlıdır. Lazer lipoliz operasyonu geçiren hasta ile doktor arasındaki iletişim ve takip süreci çok önemlidir. Opereasyon gerçekleştirildikten sonraki ikinci hafta, birinci ay ve üçüncü ayda hasta mutlaka doktor kontrolüne gelmeli ve doktorun önereceği her şeyi lazer lipoliz tedavisinin kalıcı olması amacıyla uygulamalıdır. Lazer lipoliz sonrası zayıflama süreci devam etmekte olduğundan hasta doktor ile de iletişim halinde olarak dengeli beslenmeli, spor ve egzersiz yapmalıdır. Lazer lipoliz operasyonu hızlı ve etkisi ancak zayıflama süreci uzundur. Bu süreçte hasta doktor tavsiyelerine uyup hayatına dengeli ve sağlıklı bir beslenmeyi sokarsa hızla istenilen, yüz güldürücü sonuçlara ulaşacaktır. Ayrıca tüm bunları yaptığı taktirde, lazer lipoliz uygulaması kalıcı olacaktır.

 13- LAZER LİPOLİZ SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ

 

Lazer lipoliz yöntemi günümüzde çok yaygınlaşmış, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirmeye olanak sağlayan, kolay, güvenli ve etkili bir yöntemdir. Lazer lipoliz operasyonu sonrası kısa ve uzun vadede hastanın dikkat etmesi gereken bazı küçük noktalar vardır. Öncelikle lazer lipoliz uygulaması sonrası diğer zayıflama yöntemlerinden farklı olarak ağrı, şişlik ve morluk daha az görülmektedir. Dolayısıyla, operasyonu gerçekleşen doktorun verdiği bir ağrı kesici veya antibiyotik uygulama sonrası ağrının azalmasından ve son bulmasında yeterli olacaktır. Bununla birlikte hasta lazer lipoliz işlemi sonrası yine doktor kontrolünde bir ya da iki hafta korse giymelidir. Lazer lipoliz işlemi sonrası hastanın yapması gereken önemli noktalardan biri de su içmesidir. Operasyon sonrasındaki hafta hastaca bolca su içmesi önerilir. Böylece vücuttaki yağlar kolaylıkla dışarıya atılabilmekte ve iyileşme hızlanmaktadır. Lazer lipolizden on gün sonra ise hafif spor ve egzersizlerle hastanın istenilen sonuca daha hızlı ulaşması sağlanır. Yürüyüş gibi doktorun önerdiği egzersizlerle vücuttaki ödem hızla atılır ve metabolizma hızlanır. Daha sonra yine doktorun önereceği ödem atıcı diyet ile hastanın iyileşme süreci hızlanır. Tüm bu süreçte hastanın dikkat etmesi gereken en önemli nokta doktor ile iletişim halinde olması ve doktor tavsiyelerini kesinlikle yerine getirmesidir. Hasta doktorunun belirlediği sürelerde düzenli olarak kontrole gelmeli ve doktorunun önerilerini yerine getirmelidir. Uzun vadede ise hastanın uygulayacağı dengeli ve sağlıklı bir beslenme, yapacağı spor ve egzersizler lazer lipoliz uygulamasının kalıcı olmasını sağlayacaktır. Lazer lipoliz tedavisi bir süreçtir ve bu süreç doktor kadar hastaya da bağlıdır. Hasta doktorun tavsiyelerini yerine getirdiği, sağlıklı bir yaşam sürdüğü sürece lazer lipolizin sonuçları yüz güldürücü ve hastanın memnuniyetini arttıracak şekilde olacaktır.

 

14-LAZER LİPOLİZ SONRASI İZ KALIR MI

 

Lazer lipoliz son yıllarda oldukça popülerleşmiş, etkili ve güvenli bir bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme yöntemidir. Lazer lipoliz cerrahi bir yöntem değildir. Operasyon geçirecek hasta, lazer lipoliz uygulaması sonrası iz kalıp kalmayacağını sorgular ve bu konuda endişelenir. Fakat, lazer lipoliz operasyonunda lazer ışığı kullanıldığından dolayı bir iz kalması mümkün değildir. Lazer lipoliz operasyonu sırasında bir kesme işlemi gerçekleştirilmez ve lazer sayesinde iz kalmadan istenilen sonuca ulaşılır. Sadece lazerin girdiği küçük bir alanda çok küçük bir iz operasyon sonrası kalabilir. Ancak bu iz kalıcı değildir, zamanla lazer lipoliz işlemi sırasında oluşan küçük iz kapanarak, yok olur. Yaklaşık bir sene içerisinde geçici olan bu iz, kişinin kendi rengine dönebilmektedir. Operasyon sonrası izlerin kalıcı olarak geçiş süreci hastanın deri kalitesine ve doktor tavsiyelerini yerine getirmesine bağlıdır. Lazer lipoliz operasyonundan sonra doktorun önereceği korse kullanımının doğru şekilde yapılması hem izleri hem de ağrıyı azaltacak, iyileşmeyi hızlandıracaktır.  Operasyon sonrası iz kalmamasıyla da lazer lipoliz diğer zayıflama yöntemleriyle karşılaştırılacak olursa oldukça avantajlı bir yöntemdir. 

 

15-LAZER LİPOLİZİN ETKİSİ KALICI MIDIR

 

Lazer Lipoliz Nedir?Lazer lipoliz son dönemde bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirmeye olanak sağlayan en etkili yöntemdir. Lazer lipolizi diğer zayıflama ve şekillendirme yöntemlerinden ayıran en önemli avantajlarından biri de kalıcılığıdır. Bölgesel zayıflama isteyen hastaların en büyük beklentisi bu zayıflamanın geçici olmamasıdır. Lazer lipoliz kalıcılık özelliği ile pek çok hastanın isediği sonuca ulaşmasını sağlar. Lazer lipoliz operalsyonu sırasında parçalanarak yok edilen yağlar tekrar oluşmaz. Ancak lazer lipoliz tedavisi doktor ve hastanın birlikte çalıştığı bir süreçtir. Lazer lipoliz uygulamasından sonra hasta kesinlikle doktorun önerilerini yerine getirmelidir. Böylece istediği kalıcı sonuca ulaşabilmektedir. Lazer lipoliz sonrası hasta doktoruyla da iletişim içinde, dengeli ve sağlıklı bir beslenmeye sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra yapacağı spor ve egzersizler lazer lipoliz uygulamasının kalıcılığını arttırmakta ve hasta bölgesel olarak zayıflamış ve vücudu şekillenmiş bir şekilde hayatına devam edebilmektedir. Lazer lipoliz sonrası tekrar yağ oluşumu soz konusu değildir ve bölgenin tekrar yağlanması zordur. Ancak bu kalıcılığın devamı hastaya bağlıdır. Hasta düzenli şekilde beslendiği ve hayatına hareketi soktuğu zaman lazer lipoliz kalıcı ve etkili olacaktır.

 

16- LAZER LİPOLİZLE TEK SEANSTA YAĞ ALDIRMAK MÜMKÜN MÜ

  

Lazer lipoliz bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirmede diğer yöntemlere göre çok avantaj sağlayan bir tedavidir. Etkili, kalıcı, güvenli olması, vücudun her yerine rahatlıkla uygulanabilmesi, uygulama sonrası deride gevşeme ve sarkma olmaması, hassas bölgelerde bile etkili olması gibi pek çok avantajının yanı sıra lazer lipoliz tek seansta yağ aldırmanın mümkün olduğu ve istenilen sonuca tek seansta ulaşılan bir uygulamadır. Bölgesel olarak yağ alınmasını istenilen bölgeye tek seferde işlem yapılarak bu bölgedeki yağlar parçalanarak yok edilir. Dolayısıyla diğer zayıflama yöntemleri ile kıyaslandığında lazer lipoliz uyulaması tek seansta sonuç vermesiyle çok hızlı bir yöntemdir. Aynı zamanda kızlı olduğu kadar etkili ve güvenli bir yöntemdir. Tek seanstan sonra lazer lipoliz sayesinde hasta istenmeyen yağlarından kurtulur, ilerleyen süreçte vücudu şekil alır ve bu sonuçlar kalıcılık gösterir. Tek seansta yağ aldırmanın mümkün olması ve bu etkinin kalıcı olması lazer lipolizi dier zayıflama yöntemlerinden ayıran en büyük avantajlarındandır.

 17- LAZER LİPOLİZ YÖNTEMİNİN DİĞER KULLANIM ALANLARI NELERDİR

  

Lazer lipoliz temelde bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme yöntemidir. Bunun yanı sıra terleme tedavisinde, sarkma ve gevşemelerin tedavisinde, hafif selülitlerin tedavisinde ve bazı hastalarda yüz germe amacıyla kullanılabilir. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte lazer lipoliz bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirmenin yanı sıra bu gibi tedavilerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Örneğin bazı kişilerce terleme aşırı derecede olabilmekte ve kişinin sosyal hayatını olumsuz etkileyebilmektedir. Günümüzde bu sorunda lazer uygulaması ile müdahale edilip, çözüm bulunabilmektedir. Lazer lipoliz uygulamasında ter bezlerine müdahale edilmesiyle, hasta aşırı terleme sorununda kurtulabilmektedir. Lazer lipoliz yönteminin bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme ile birlikte hastaya en büyük katkısı sarkma ve gevşemelerin tedavisinde de kullanılmasıdır. Pek çok zayıflama yönteminin sonunda sarkan ve gevşeyen deriye lazer lipoliz uygulamasında rastlamak mümkün değildir, çünkü lazer lipoliz hastanın bölgedeki yağ fazlalıklarından kurtulmasını sağlarken, bölgedeki sarkmış ve gevşemiş deriyi de kontrol altına almaktadır. Dolayısıyla hasta lazer lipoliz uygulamasının ardından genç, diri ve sağlıklı bir deriye ve görünüşe kavuşmuş olur. Bunun yanı sıra bazı hastalarda yüz germe mümkün olmadığı için lazer lipoliz bu kişilerde yüz germe amacıyla kullanılabilmekte ve hastayı memnun edici sonuçları doğurmaktadır. Son olarak, lazer lipoliz hafif selülitlerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Son yıllarda hem genetik hem de dış etkenler nedeniyle özellikle kadınların en çok şikayeti selülit sorunudur. Lazer lipoliz sayesinde sıkı, diri ve gergin bir cilde sahip olunurken, selülit tedavisinde de tek seansta etkili sonuçlara ulaşılabilmektedir. Ağrısız ve cerrahi olmayan bir işlem olan lazer lipoliz, selülit tedavisinde etkili ve güvenli bir yoldur. Yani, lazer lipoliz bölgesel zayıflama dışında da pek çok tedaviye olanak sağlayan, gelişmiş ve güvenli bir yöntemdir. Lazer lipoliz uygulaması sayesinde hasta yüz güldürücü sonuçlara ulaşmaktadır.

 

18- LAZER LİPOLİZ İLE TERLEME TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

 

Terleme bazı kişilerde normalden fazla ve rahatsız edici derecede olabilmektedir. Aşırı terlemeye sahip kişiler bu durumdan olumsuz olarak etkilenebilir ve şikayetçi olabilirler. Özellikle stres ve heyecan yaşanan durumlarda belirtileri artan aşırı terleme sorunu, kişinin sosyal hayatını olumsuz etkileyebilir. Günümüzde bu sorunda lazer yöntemi ile çözüm bulunabilmektedir. Lazer lipoliz sadece bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme yöntemi olmakla kalmayıp, aşırı terlemeye bir çözüm oluşturabilmekte, yani terleme tedavisinde de kullanılabilmektedir. Lazer lipoliz uygulamasıyla ter bezlerine müdahale edilebilmekte ve aşırı terleme sorunu giderilebilmektedir. Ter bezlerini yok etmeye yönelik olan lazer lipolizin, terleme tedavisinde en sık kullanılan alanı koltuk altı bölgesidir. Genellikle koltuk altındaki ter bezleri lazer lipoliz uygulamasıyla kalıcı olarak yok edilir. Terleme tedavisinde lazer lipoliz kullanımı tek seansta etkili sonuç vermektedir. Operasyon, hastane ortamında, steril şartlarda yapılmakta olup, son derece güvenlidir. Lazer lipoliz yöntemiyle yok edilen ter bezlerinin yerine yenileri oluşmayacağından, terleme tedavisinde lazer lipoliz uygulamasının yapılması beraberinde kalıcılık getirmektedir. Yani, hasta aşırı terleme sorununa etkili, güvenli ve kalıcı bir çözüm bulabilmektedir. Operasyon sırasında ter bezlerinin hepsi yok edilmeyip, düşü dozda terlemenin bırakılması hastanın sağlığı açısından önemlidir. Terleme tedavisinde lazer lipoliz yönteminin kullanılması zararsız ve hızlı bir yoldur. Bu yüzden hastaya kolay, hızlı ve etkili bir sonuç sağlamaktadır.

 

19- LAZER LİPOLİZ SELÜLİT TEDAVİSİNDE NASIL KULLANILIR

 

Günümüzde selülit kadınların en önemli sorunlarından bir haline gelmiştir. Zaman zaman genetik veya dış etkenlere bağlı olarak, selülit pek çok kadının problemi olmuştur ve selülitten şikayetçi olan hasta sayısı da gün geçtikçe artmıştır. Düzgün beslenme, spor veya yapılan selülit karşıtı bakımlar her zaman yeterli çözüm olmamakta ve selülit sorununu yok etmemektedir. Son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde lazer lipoliz de sadece bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirmeye yönelik olmayıp, aynı  zamanda selülit tedavisinde de kullanılan bir uygulama haline gelmiştir. Küçük bölgelerde çok etkili sonuçlara sahip olan lazer lipoliz uygulaması, selülite karşı mücadeleyi destekleyen kalıcı bir yöntemdir. Selülite neden olan sorunlar doktor kontrolü ile belirlenmekte ve küçük bölgelerde lazer lipoliz yöntemi kullanımıyla selülite neden olan problemler giderilmektedir. Selülit tedavisinde kullanılan bakım kremleri, masaj yöntemleri kısa süreli sonuçlara sahip olup, lazer lipoliz uygulamasının kalıcılık etkisi vardır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen lazer lipoliz uygulaması selülit ile mücadeleye karşı ilerleyen yıllarda çok daha önem kazanacak bir tedavi haline gelecektir. Kullanılan ve üretilmeye devam eden cihazlar selülit sorununun tümüyle ve kalıcı olarak yok edileceğinin kabercisidir. Günümüzde küçük alanlarda başarılı sonuçlara sahip olan lazer lipoliz uygulaması selülitlerin giderilmesinde etkili, güvenli ve en önemlisi kalıcı bir yoldur.

 20- LAZER LİPOLİZ SONRASI EN SIK RASTLANAN KOMPLİKASYONLAR NELERDİR

 

Lazer lipoliz vücuttaki yağ fazlalıklarından kurtulmanın, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme sağlayan güvenli bir yoludur. Son yıllarda çok gelişen ve yaygınlaşan lazer lipoliz operasyonunun, uzun süreli bir komplikasyonu yoktur. Bundan dolayı, tecrübeli doktor ile birlikte gerçekleştirilen lazer lipoliz tedavisi pek çok açıdan güvenli bir tedavidir. Lazer lipoliz operasyonundan sonra en sık rastlanan komplikasyon morluk, kızarıklık ve ödemdir. Bu komplikasyonlar da diğer zayıflama yöntemlerinin yanında oldukça hafif ve geçicidir. Lazer lipoliz, cerrahi bir işlem olmadığından dolayı, operasyon sonrası görülebilecek olan morluk, kızarıklık ve ödemin sebep olduğu şişlik, lazer lipoliz operasyonunu gerçekleştiren doktorun da önerileriyle zamanla yok olmaktadır. Lazer lipoliz operasyonu sonrası görülebilecek en büyük komplikasyon bu morluk ve kızarık ve ödemin vücuttan daha geç atılmasıdır. Lazer lipoliz doktor ve hastanın tüm bu süreç boyunca iletişimde kalması gereken bir tedavidir. Hasta, lazer lipoliz tedavisinin ardından doktoru ile iletişim halinde kalıp, operasyonu gerçekleştiren doktorun tavsiyelerini kesinlikle yerine getirmelidir. Böylece lazer lipoliz operasyonu sonrası oluşabilecek komplikasyon riski en aza indirilebilir. Lazer lipoliz operasyonu sonrası hasa doktorun verdiği ödem atıcı diyeti uygulayarak, operasyon sonrası oluşan hafif çaplı komplikasyonları da hızla yok etmektedir. Lazer lipoliz, risklerin yok denecek kadar az olduğu, hem etkili hem güvenli bir yöntemdir. Dolayısıyla lazer lipoliz operasyonu oluşabilecek büyük çaplı bir komplikasyon gözlenmemektedir.

 

21- LİPOSUCTİON NEDİR

 

Liposuction, vücudun belli bölgelerinde toplanan yağ dokularının vakum ve kanüller aracılığıyla alınıp, düzgün formda bir vücut yaratmayı amaçlayan, vücut şekillendirme ameliyatıdır. Vücutta oluşan yağlar her zaman diyet ve spor aracılığıyla giderilemeyebilir. Liposuction ile egzersiz, diyet gibi yöntemlerle yok edilemeyen artan yağ dokuları alınarak vüvudun şekil alması sağlanır. Liposuction bir zayıflama ameliyati değildir ve dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Dolayısıyla liposuction yapacak doktorun tecrübeli olması ve hastanın isteklerini, operasyonu gerçekleştirecek doktora dikkatle iletmesi önemlidir. Uygulanacak bölgeye ve hastanın da tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında liposuction işlemi gerçekleştirilebilinir. Liposuction ardından hastanın korse giymesi, operasyon sonrası oluşabilecek ağrı ve ödemin giderilmesine yardımcı olacaktır. Liposuction işlemi kalıcı bir tedavidir. Yani, ileride alınabilecek olan kilolar liposuction gerçekleştirilmiş bölgelere yerleşmez.  Liposuction işlemi ile hasta görüntüsünü yenileyebilir ve vücudunu şekillendirebilir. Liposuction uygulaması kişiye özel olarak değişmektedir. Liposuction operasyonu sırasında her hastadan alınacak yağ miktarı farklılık gösterir. Son dönemde gelişen teknolojiyle birlikte liposuction işleminde kullanılan ince kanuller sayesinde, operasyon sonrası görülebilecek olan morluk ve şişkinlik en aza indirilmiştir. Liposuction tedavisiyle birlikte sarkan ve gevşeyen deri de kendini toparlayıp sıkı, diri ve sağlıklı bi görünüm alır. Liposuction ile çok etkisi sonuçlar elde edilmektedir.Bununla birlikte liposuction basit bir işlem olmayıp, alanında uzman, tecrubeli bir plastik cerrah tarafından yapılması gerekmektedir. 

 

22- LİPOSUCTİON NASIL UYGULANIR

 

Lazer Liposuction, son dönemde popülerleşmiş yağ aldırma ve vücudu şekillendirme tedavisidir. Liposuction operasonu yaptırmak isteyen kişinin deri kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle liposuction operasyonunda hasta seçimi, işlemin olumlu sonuçlar taşıması açısından çok önemlidir. Liposuction özellikle genç ve deri kalitesi yüksek hastalarda çok başarılı sonuçlara sahiptir. Deri gevşemesine sahip hastalarda iste operasyonu gerçekleştirecek plastik cerrahın görüş ve kararı çok önemlidir. Dolayısıyla görüşme aşamasında bile, liposuction yaptırmak isteyen hasta tecrübeli bir plastik cerrahın görüşlerini dinlemelidir. Liposuction uygulamasında kanüller aracılığıyla vücutta barınması istenmeyen yağlar emilerek yok edilir. Deri altına yerleştirilen küçük kanüller ile yağlar vakumlanıp parçalanarak vücuttan atılmaktadır. Liposuction tedavisinde kullanılan yeni dönem kanüllerle, operasyon sonrası görülen morluk, kızarıklık ve ödem de azaltılmaktadır. Liposuction operasyonu geçirmiş hastanın ödem atışını hızlandırmak ve görülebilecek ağrıları azaltmak amacıyla korse giymesi gerekmektedir. Bu süreçte, liposuction işlemini gerçekleştirmiş olan plastik cerrah ve hastanın iletişim halinde olması, hastanın doktor tasviyelerine kesinlikle uyması çok önemlidir. Böylece liposuction işlemi ile beklenilen sonuçlara daha kolay ve hızlıca ulaşılması mümkün olacaktır.

 

23-LİPOSUCTİON VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANABİLİR

http://ahmetkaracalar.com/lazer-lipoliz-ya-da-lazer-liposuction-nedir/ 

Liposuction kilo vermeden çok vücudu şekillendirmeye dayalı bir tedavidir. Dolayısıyla vücudun bütününden kilo verme, liposuction yöntemi ile amaçlanamaz. Liposuction ile vücut şekil alır ve kişi daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Liposuction işlemi vücudun bel, karın, basen gibi gölümlerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Daha küçük bölgelerde iste deri kalitesi yüksek olması halinde, tecrübeli plastik cerrah tarafından dikkatlice uygulanabilir. Ancak bu tip küçük alanlarda liposuction yerine lazer lipoliz gibi yöntemler tercih edilmektedir. Bel, karın ve basen gibi bölgelere rahatlıkla uygulanabilen liposuction işlemi, mutlaka çok tecrübeli bir plastik cerrah tarafından uygulanmalıdır. Hasta liposuction yaptırmak istediği bölge ile ilgili operasyondan önce doktorla görüşmeli ve isteklerini belirtmelidir. Operasyonu gerçekleştirecek uzman doktorun da kişinin deri kalitesine göre hareket etmesi ve opreasyona karar vermesi çok önemlidir. Liposuction, vücut şekillendirmede oldukça etkili ve hızlı bir tedavi olsa da basit bir işlem değildir. Bu nedenle liposuction yaptıracak hastanın doktor seçimine önem vermesi ve dikkatli olması gerekmektedir. Liposuction işleminden sonra da hasta, operasyonu gerçekleştiren doktor ile ilişkiyi koparmamalıdır. Liposuction işlemi gören bölgeye doktor kontrolünde kullanılan korse, bölgedeki ağrı ve ödemin atılmasında etkili olacaktır. Küçük alanlardan çok bel, basen veya karın gibi bölgelerde çok etkili ve kalıcı sonuçlara sahip olan liposuction günümüzde vücut şekillendirmede önemli bir roldür.

 

24- KARIN BÖLGESİNE LİPOSUCTİON NASIL UYGULANIR

 

Liposuction günümüzde vücut şekillendirmesi sağlayan önemli ve etkili bir tedavidir. Genellikle karın, bel, basen gibi alanlara rahatlıkla uygulanabilen liposuction, özellikle karın bölgesinde oldukça yaygınlaşmış bir uygulamadır. Günümüzde karın bölgesinden şikayetçi olan hasta sayısı hızla artmaktadır. Dengesiz beslenme, spor ve egzersiz eksikliğinin yanında günümüz koşullarında karın bölgesinde yağlanma sıkça görülmektedir. Liposuction bu soruna etkili ve kalıcı bir çözüm sağlamaktadır. Liposuction erkeklerin yanı sıra, doğum yapmış kadınların da son zamanlarda doğum sonrası vücudunu şekillendirmek için kullandığı bir uygulamadır. Liposuction işlemi karında deri altına yerleştirilen kanüller aracılığıyla istenmeyen yağların yok edilmesine dayalıdır. Karındaki gevşeme de liposuction yöntemi ile giderilmekte ve hasta, sıkı, gergin bir cilt dokusuna sahip olmaktadır. Liposuction operasyonundan sonra doktor ile iletişimde kalmak ve operasyonu gerçekleştiren doktorun önerilerini uygulamak çok önemlidir. Liposuction işlemi gerçekleştirilen hasta, operasyondan sonra doktor gözetiminde korse kullanmalıdır. Böylece karındaki ödev ve ağrı vücuttan atılarak daha etkili sonuçlar elde edilmektedir. Hasta liposuction yaptırdıktan sonraki hayatına dengeli beslenme,spor ve egzersizi, yani sağlıklı ve hareketli bir yaşamı sokmalıdır. Karın bölgesine uygulanan liposuction hastanın da yardımıyla kalıcı ve etkili bir sonuca sahip olacaktır.

 

25-LİPOSUCTİON RİSKLİ BİR OPERASYON Mİ

 

Liposuction, günümzde vücut şekillendirmeye olanak sağlayan ve fazla yağlardan bölgesel olarak kurtulmayı amaçlaran bir tedavi türüdür. Liposuction operasyonunda riski en aza indirmek doğru hasta seçimi ile mümkündür. Bu nedenle liposuction işlemini uygulayacak doktorun tecrübeli bir plastik cerrah olması çok önemlidir. Her cilt yapısı liposuction yaptırmak için uygun olmayabilir. Bu yüzden, liposuction yaptırmak isteyen hasta mutlaka öncesinde doktor ile görüşmeli ve, operasyona tecrübeli bir plastik cerrah ile birlikte karar vermelidir. İyi seçilmiş hastaya uygulanan liposuction operasyonu, riskli bir yöntem değildir. Ancak, örneğin aşırı kilolu hastalarda, obezite sorunu yaşayanlarda veya farlı hastalıkları olan kişilerde liposuction uygulaması dikkatli yapılmalı, doktorun vereceği karara uyulmalıdır. Liposuction tedavisi sürecinde doktor ve hasta sürekli iletişim halinde kalmalıdır. Risk taşıyan hastaya doktor kararınca liposuction uygulanmayabilir. Liposuction operasyonu uygulanacak hastanın kaliteli cilt yapısına sahip olması ve tehdit oluşturabilecek hastalıklara sahip olmaması gerekmektedir. Cilt yapısı kaliteli olan, yaşı çok geçmemiş olan hastalarda liposuction ile verimli ve etkili sonuçlar alınabilmektedir. Yine bu tip hastalar için, liposuction operasyonu, tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapıldığı sürece risk yoktur.

 

26- LİPOSUCTİON'DAN SONRA TEKRAR YAĞLANMA OLUR MU

 

Liposuction öncelikle vücudun şekillenmesini amaçlayan ve bölgesel olarak istenmeyen yağ fazlalıklarından kurtulmayı sağlayan etkili ve kalıcı bir yöntemdir. Liposuction ile alınan yağlar yerine yenileri oluşmaz. Ancak hastaya bağlı olarak kalan yağlar genişleyerek kilo alımına ve yağlanmaya sebep olabilir. Bu durum hastaya bağlıdır. Liposuction işlemi görmüş hasta, tekrar yağlanma olmasını istemiyorsa eski alışkanlıklarını bırakılmalı, sağlıklı ve dengeli bir beslenme hayatına, spor ve egzersizle hareket dolu bir yaşama başlamalıdır. Aşırı kalorili yiyeceklerden uzak durmalı hareketli bir yaşamı seçmelidir. Liposuction operasyonu sonrası hasta, doktorun önerilerini kesinlikle yerine getirmelidir. Operasyon sonrası doktorun vereceği diyet hem hızlı iyileşmeyi sağlayacak hem de hastanın sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığını kazanmasına yardımcı olacaktır. Liposuction sonrası hasta istenilen görünüme hızla, sağlıklı bir şekilde kavuşmaktadır. Liposuction operasyonu geçirmiş hasta bölgesel yağlarından kurtulurken, hastanın vücudu liposuction sayesinde kolayca şekle girmiştir. Bu sonucu korumak ve yağlanmayı önlemek hastaya bağlıdır. Hasta liposuction operasynundan sonra aşırı kalorili besinlerden uzak durup dengeli bir beslenme şeklini uygulayıp, hayatına spor ve egzersizi sokarsa, liposuction sonrası yağlanma olması mümkün değildir. Doktor yüz güldürücü sonuçları hastaya vermektedir, bunları korumak ve hayatına genç ve sağlıklı görünümüyle devam etmek de hastanın görevidir.

 

27- LİPOSUCTİON OPERASYONU SIRASINDA HASTA NELER YAŞAR

 

Liposuction vücut şekillendirme ve bölgesel kilo verme yöntemi ve sürecidir. Liposuction operasyonu olmak isteyen hasta öncelikle doktor ile görüşmeli ve bu kontrol sırasında yapılabilecekler doktor ve hasta arasında konuşulmalıdır. Liposuction işleminde doğru hasta seçimi çok önemlidir. Bu nedenle liposuction operasyonuna tecrübeli bir plastik cerrahla yapılan görüşmeler sonucunda karar verilmelidir. Operasyon yapılmasına karar verilen hasta lokal veya genel anestezi altında liposuction olabilir. Liposuction operasyonu sırasında hastanın neler yaşayacağı doktor kadar hastaya da bağlıdır. Operasyon öncesi doktor görüşmeleriyle hasta tüm merak ettiği noktaları ve endişelerini doktorla paylaşmalıdır. Böylece liposuction operasyonuna iyi ve rahat bir psikolojiyle girme imkanı bulabilecektir. Liposuction işlemi uygulanan bölgenin büyüklüğüne göre operasyon sonrası görülen şikayetler de değişmektedir. Liposuction operasyonundan sonra özellikle geniş alanlara uygulanmış bir liposuction ile birlikte hafif ağrı gözlenebilir.  Fakat diğer operasyonlarla kıyaslandığında liposuction işlemi sırasında ve sonrasında görülen ağrı daha azdır. Bu ağrı da doktorun vereceği ağrı kesici ve antibiyotiklerle yok olmaktadır. Liposuction operasyonu hastayı çok zorlayan ve hastaya acı veren bir operasyon kesinlikle değildir. Önemli olan tek nokta doktorun tavsiyelerini yerine getirmektir. Doktor önerilerini yerine getiren hasta hem operasyon hem de operasyon sonrası dönemi sorunsuz ve sıkıntısız geçirecektir.

 

28-LİPOSUCTİON OPERASYONU SONRASI HASTAYI NASIL BİR SÜREÇ BEKLER

http://www.estetikinternational.com.tr/liposuction 

Liposuction bölgesel zayıflama sağlayan ve vücudun şekillenmesini sağlayan bir tedavi türüdür. Liposuction tedavisi doktorun ve hastanın sürekli iletişim halinde bulunduğu bir süreçtir. Liposuction operasyonundan hemen sonra, liposuction işlemi gören alanın büyüklüğüne göre değişik sürelerde hasta hastanede gözetim altında kalır. Geniş alanlara liposuction uygulandığında hasta, küçük alana göre daha fazla hastanede kalır. Liposuction operasyonu sonrası hastayı bekleyen süreçte korse kullanımı çok önemlidir. Hasta, operasyonu gerçekleştiren doktor ile sürekli iletişim halinde kalmalıdır. Doktorun vereceği tavsiye üzeine kullanılan korse vücuttan ağrı ve ödemin atılmasını kolaylaştıracak, iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Vücutta liposuction işlemi görmüş bölgede doktorun kararına göre dört veya altı hafta süre ile korse kullanımı gerekmektedir. Daha küçük bölgelerde ise, yine doktor tavsiyesine göre korse görevini görecek bandaj uygulamasının yapılması önemlidir. Hasta liposuction operasyonu geçirdikten sonraki sürecte mutlaka doktorunun belirlediği sürelerde doktor kontrolüne gelmelidir. Operasyonu geçirdikten iki veya üç hafta sonra, hasta yavaş yürüyüşlerle iyileşmeyi desteklemelidir. Liposuction işlemi sonrası hem daha iyi sonuç alınabilmesi hem de hastanın rahat etmesi açısından liposuction kış veya bahar aylarında daha çok tercih edilmelidir. Liposuction operasyonu geçirmiş hasta bir ay sonra kendi sosyal hayatına rahatlıkla dönebilmekte ve aktivitelerini gerçekleştirebilmektedir. Liposuction sonrası süreçte önemli olan bir diğer nokta da aşırı kalorili ve yağ yapıcı besinlerden uzak durarak, vücudun oturmasını desteklemektir. Hasta liposuction sonrası hayatına düzenli ve sağlıklı beslenmeyle devam etmelidir. Tüm bu süreç kişiden kişiye değişeceği için, süreç liposuction operasyonu ve sonrası sürecinde hasta ve doktor sürekli iletişim halinde kalmalıdır. Hasta tüm bu süreçte doktorun verdiği tavsiyelere uyduğu sürece, son derece memnun edici ve yüz güldürücü sonuçlar elde edecektir.

  

29- LİPOSUCTİON SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ

 

Liposuction vücut şekillendirmeye olanak sağlayan bir bölgesel olarak yağ fazlalıklarından kurtulma yöntemidir. Liposuction doktor kadar hastayı da ilgilendiren bir süreçtir. Hastanın kıza ve uzun vadede dikkat etmesi ve yapması gereken bazı noktalar vardır. Kısa vadede, liposuction işlemi geçirmiş hasta ilk etapta doktorun önerdiği süre boyunca korse kullanmalıdır. Bu korse hastanın vücudundan ödemin atılmasına ve operasyon sonrası görülebilecek ağrıların azalmasında etkili olacaktır. Tüm bu süreçten hasta ile doktorun sürekli iletişim halinde kalması ve hastanın doktor tavsiyelerini kesinlikle yerine getirmesi gerekmektedir. Liposuction operasyonu geçiren hastarde doktorun verdiği diyeti uygulamaya başlamalı, doktorun önerisine göre yürüyüş ve egzersizlerle iyileşmeyi desteklemelidir. Hasta operasyon sonrasında mutlaka doktorun belirleyeceği sürelerde doktor kontorulüne gelmelidir. Liposuction operasyonundan sonra hasta bir ay süre ile sosyal yaşamına rahatlıkla dönebilmektedir. Daha uzun vadede ise hastanın dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bölgesel olarak yok edilen yağların yerine yenileri oluşmaz fakat mevcut yağlar genişleyerek tekrar kilo alımına ve yağlanmaya sebep olabilir. Bunun önlenmesi hastaya bağlıdır. Liposuction işlemi görmüş hasta yeni görünümünü korumak için aşırı kalorili yiyeceklerden uzak durmalı, dengeli ve sağlıklı bir beslenme şekline sahip olmalıdır. Bununla birlikte hayatına hareketi katmalı, spor ve egzersizlerle kavuştuğu yeni ve sağlıklı görüntüyü korumalıdır. Liposuction hem doktorun hem hastanın dikkat edeceği noktaların bulunduğu uzun bir süreçtir. Liposuction sonrası görünümü korumak hastanın hassasiyetine ve doktorun önerilerine uyumuna bağlıdır.

 

30-LİPOSUCTİON SONRASI İZ KALIR MI

 

Liposuction deri altına giren ince kanüller sayesinde bölgesel olarak yağların emilip yok edilmesine ve vücut şekillendirmeye yönelik bir işlemdir. Bu kanüllerle özellikle vücudun görülmeyen bölgeleri tercih edilerek ve vücuda açılan ufak deliklerle yağ fazlalıkları giderilir. Bu delikler oldukça küçük olduğundan bıraktığı izlerde yavaşca yok olabilmektedir. Liposuction operasyonunda hasta seçimi çok önemlidir. Deri kalitesi iyi olan hastalara uygulanan liposuction sonrası iz kalmaz. Kanüllerin girebilmesi vücudun görünmeyen yerlerine açılan deliklerin izleri de zaman içinde yok olmaktadır. Bu nedenle hasta seçimi ve alanında uzman, tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapılan liposuction operasyonundan başarılı sonuçlar alınmaktadır. Liposuction operasyonu sonrasında korse kullanımı doktorun belirleyeceği şekilde yapıldığı taktirde iz kalması ve şekil bozukluğu gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Liposuction operasyonuyla derinin altından çekilen yağlara bağlı bir boşluk oluşur. Bu boşluğun kaybolması ve izlerin geçici olması için korse kullanımı çok önemlidir. Bu dönemde vücut şekle girer, sarkık ve gevşek deri toparlanarak hastayı memnun edici görüntüye ulaşılır. Steril, güvenli ortamda ve tecrübeli plastik cerrahların yaptığı liposuction işleminin ardından iz kalmadan, hasta istediği görünüme kavuşur.  

 31- LİPOSUCTİON SONRASI EN SIK RASTLANAN KOMPLİKASYONLAR NELERDİR ( Lipomatik ve Liposculpture )

 

Liposuction vücuttaki istenmeyen yağlardan bölgesel olarak kurtulmanın ve vücudu şekle sokmanın etkili bir yoludur. Liposuction sonrası büyük komplikasyonlara rastlanmaz. Liposuction sonrası sık rastlanılan küçük komplikasyonlar morluk, kızarıklık ve ödemdir. Operasyon sonrası oluşan bu sorunlar doktorun önerdiği korse kullanımı ile en aza indirilmekte ve iyileşme hızlanmaktadır. Bu nedenle liposuction operasyonu geçirmiş hasta, doktoruyla sürekli iletişim halinde kalmalıdır. Doktorun tavsiyelerini mutlaka yerine getirmeli, böylece oluşabilecek komplikasyonları azaltmalıdır. Bazı hastalarda liposuction sonrası uygun korse kullanmamaya bağlı veya daha önceden geçirdiği bir hastalığa bağlı olarak liposuction yapılan bölgede kan birikmesi gözlenebilmektedir. Lipomatik ve Liposculpture Bu kan birikmesinin sonucu vücutta aşırı morluklar oluşmaktadır. Bu nedenle korse kullanımı mutlaka operasyonu gerçekleştiren doktor denetiminde gerçekleştirilmelidir. Hasta, doktorun tüm tavsiyelerini yerine getirirse liposuction sonrası büyük ve önemli bir komplikasyonla karşılaşmayacaktır.

http://www.bulentcihantimur.com/estetik/vucut-estetigi/lipomatik-ve-liposculpture

 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.