Burun Estetiği Rinoplasti İstanbul Estetik İnternational


Burun Estetiği İstanbul Estetik İnternationalBurun Estetiği Rinoplasti İstanbul Estetik İnternational
Rinoplasti yani burun estetiği terimi genellikle çoğu kişi tarafından bilindiği gibi burnun plastik cerrahi prosedürlerine uygun şekilde düzeltilmesi anlamına gelir. Sekonder burun estetiği revizyon burun estetiği olarak da geçen, birincil burun estetiğinden alınan sonuçtan memnun kalınmadığında uygulanan operasyonlardır. Revizyon burun estetiği çoğu zaman estetik cerrahiden biraz daha farklı olarak, plastik ve rekontrüktif cerrahi bilgisi gerektirir. Eğer primer burun estetiği düzgün tedavi edilmemişse, fonksiyonel deformiteler son derece fazla olacağı için cerrahın anatomi bilgisi ve plastik cerrahi tecrübesi son derece mühimdir.

Op. Dr. Bahadır Baykal Burun Estetiği, Hastalar yeni oluşturulan burun estetiği sonucunda sorunlarının devam ettiğini hatta çok daha şiddetlendiğini veyahut da sorunları geçmesine rağmen, estetik açıdan burunlarını beğenmediklerini söyleyerek tekrar burun estetiği olmak istediklerini belirtirler. Genellikle burun estetiği sonrasındaki merakla beklenen sonucu görmek için, iyileşme döneminde hastanın sabırsızlık yaparak, çok daha erken süreçte tamamlanmasını istiyorlar.  Oysaki burun estetiği ortalama 6 ay ila 1 sene arasında değişen süreçte tam olarak nihai sonucuna ulaşabiliyor. Bazı burun estetiği geçirmiş hastalar, 1 ay sonra hala ödemlerinin olduğunun farkına varmadan, sonuçtan memnun olmadıklarını dile getiriyorlar.  Bu da yeni bir sorunu daha gündeme getiriyor. Lütfen estetik cerrahınıza güveniniz ve iyileşme dönemi tamamlanıncaya kadar sabrediniz.

Henüz ameliyatının üzerinden 1 ay geçmiş olmasına rağmen, çıkan sonuçtan memnun olmadığını söyleyip, tekrar burun estetiği yaptırmak isteyen hastayı, cerrah ikna edemezse, hasta bir başka doktora gidiyor. Diğer doktor da mesleki etiği olmayan bir cerrah ise, hastaya henüz iyileşme döneminde olmasına rağmen tekrar burun estetiği yapacağını ve sonuçtan memnun kalacağını ifade ederek, hastayı hem yanlış yönlendiriyor, hem de gelecekte oluşabilecek travmaların da önünü açmış oluyor. Bu sebeple lütfen iyileşme döneminiz bitene kadar, tekrar burun estetiği olmaya karar vermeyiniz ve bir başka doktorun fikrini almayınız. İyileşme döneminiz sona erdiğinde ise aşağıda saydığımız sorunlara odaklanmanızı öneriyoruz:

Burun hava yolu tıkanıklığı

Kıkırdak ya da nazal kemiklerde çökme

Burunda yapay bir estetik görüntü

İç ve dış nazal valv alanlarda çökme

Kötüleşmiş ve artmış asimetri

Dorsal yüksekliği yetersiz gelen köprü, kemer ve kambur burun sırtı

Eksik şekillendirme

Aşırı veya yetersiz burun ucu projeksiyonu

Aşırı daralmış ve sıkıştırımış burun ucu

Aşırı iç ve dış kesi izleri

Burun Estetiği Rinoplasti İstanbul Estetik İnternational,İkincil rinoplasti yani revizyon burun estetiğinin gerekliliği iyileşme dönemi geçtikten sonra hala devam yukarıda saydığımız sorunlarla gündeme gelmelidir. Eğer az evvel saydığımız sorunları yaşıyorsanız, bu sefer bir önceki burun estetiğini yapan cerrahınızla konuyu ilk önce onunla görüşmenizi ve fikrini almanızı öneriyoruz. Onun yaptığı bir hatadan kaynaklanan sorunlar silsilesi yaşadığınız için, size gerekli olan tedavi planlamasını tekrar yapacaktır. Eğer itiraz yaşarsanız ve zaten kendisinin burun estetiği deneyimini de beğenmediğiniz için bir başka cerrahla görüşmeniz mantıklı olacaktır. Revizyon burun estetiği operasyonunuza hangi tekniğin yapılacağına, kapalı ya da açık yaklaşımlardan hangisinin seçileceğine, yine mevcut burun yapınız düşünülerek karar verilecektir. Tipik olarak ana yapısal değişikliklerin yapılması gerektiği için genellikle burun estetiği revizyon tedavilerinde, açık yaklaşım tercih edilebilir. Minör kontur düzeltmeleri veya kapalı burun estetiği yapılabilir. Kapalı rinoplasti sadece iç insizyon (endonasal) burun yapılarına erişim için yapılır. Eğer bu alanda bir sorununuz yoksa açık rinoplasti ile düzeltilebilir. Revizyon tedavilerinde seçtiğiniz cerrahın öngörülerine güvenmeniz ve revizyon rinoplastnin kapalı veya açık yaklaşımda cerrahın tercihine bağlı kalarak hareket etmeniz mühimdir. Hazırlıklı olun, cerrah gerekli gördüğünde bedeninizin bir başka alanından kıkırdak doku alarak, burnunuza yerleştirebilir.

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.