Lazer Lipoliz

LAZER LİPOLİZ İLE YAĞ ALDIRMA VE VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

Lazer Lipoliz (Lazerli liposuction) nedir?lazer lipoliz

Lazer lipoliz yöntemi, vücudun şekillendirilmesi amacıyla vücudun her bölgesinde oluşan lokalize yağların giderilmesi için geliştirilmiş, diğer yağ alma yöntemlerine göre ortaya koyduğu avantajları nedeniyle popüler ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Son derece güvenli ve Amerikan FDA onaylı lazer cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi, lazer ışığının direkt yağ hücrelerinin zarlarını patlatma esasına dayanır ve böylece bölgesel yağlanmaların giderilmesinde kullanılır. Bu uygulama son yıllarda giderek yaygınlaşmıştır. Bu yöntemde yağ hücreleri 1 milimetre inceliğindeki iğnelerle parçalanır. Gevşeyen deriyi toparlama ve sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Vücudun her bölgesindeki sorunlu bölge için tek seans lazer lipoliz uygulaması, hızlı iyileşme ve sonuçların uzun yıllar kalıcı olması, şişlik ve morluğun, ağrının çok hafif düzeylerde olması, hastaya sunduğu konfor bu yöntemin önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgelerlazer lipoliz foto 2

Lazer lipoliz uygulaması, kadınlarda ve erkeklerde vücudun yağ biriken bütün bölgelerinde uygulanmaktadır. Bu, en önemli avantajlarından biridir. Spor, diyet gibi yöntemlerle eritilemeyen lokalize olmuş inatçı yağları hızlı ve etkili bir şekilde giderir. Erkeklerde jinekomasti denilen meme büyümesinin ortadan kaldırılmasında, hassas bölgeler olan yüz ve gıdı bölgelerinde, uyluk, basen, kalça, diz, karın, bel, sırt gibi bölgelerde biriken yağların tedavisinde, liposuction yapılmış bölgelerde etkileyici sonuçlar vermektedir. Müdahalenin zor olduğu yüz ve boyun bölgelerindeki yağlara lazer lipoliz yöntemi uygulandığında, parçalanan yağlar dışarı alınmamakta ve lenfatikler aracılığıyla yok edilmektedir. İşlem sonrasında bu bölgedeki deri gevşemesi ortadan kalkmakta ve kaliteli, sıkı bir cilt oluşumu sağlanmaktadır. 

Lazer Lipoliz ile yağ aldırma yöntemi için uygun adaylar

Vücudunun bir ya da birçok bölgesinde yağ birikimi olan, işlemi engelleyecek ileri derecede kalp-damar, akciğer, kanama sorunu ve benzeri hastalıkları bulunmayan ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer lipoliz yönteminin uygulanması için uygun adaylardır. 

Lazer lipoliz yöntemiyle eritilen bölgelerde yeniden yağlanma oluşur mu?

Lazer lipoliz yöntemiyle müdahale edilen bölgelerde yağ hücreleri parçalanarak yok edildiği için tekrar oluşmaz. Ancak amaç bölgedeki bütün yağ hücrelerinin tamamını yok etmek değildir. Uygulama sonrasında hasta, eski beslenme alışkanlığını değiştirmeli, düzenli ve dengeli beslenmelidir. Hareketsiz bir yaşam biçiminden uzak durmalıdır. Hasta aşırı kalorili besinler tüketirse kalan yağ hücreleri artarak bölgesel yağlanma tekrar oluşabilir. 

LAZER LİPOLİZ NASIL UYGULANIR?

lazer lipoliz foto 3Lazer lipoliz işlemi öncesi hazırlık süreci

Lazer lipoliz yaptıracak hastanın kullandığı ilaçlar estetik cerraha bildirilir. Hasta sağlık durumuyla ilgili bilgi verir. Tansiyon, şeker, kalp gibi kronik hastalıkları varsa bu durum estetik cerraha aktarılır. Bunun dışında özel bir hazırlık gerekmektedir. 

Lazer lipoliz uygulaması nasıl gerçekleştiriliyor?

Lazer lipoliz işlemi narkoz gerektirmeyen bir uygulamadır. İşaretlenmiş fazla yağ biriken bölgeler, hastanın lazerin çıkardığı ısıdan etkilenmemesi için, yapılacak müdahale öncesi uyuşturulur. Minimal incelikteki fiberoktik kanüllerle milimetrelik küçük kesilerden girilerek güçlü lazer ışınlarıyla zarı patlatılan yağ hücreleri parçalanarak bir miktar enerji dokuya bırakıldıktan sonra işlem sonlandırılır. Bu işlemin damar ve sinirlere hiçbir zararı yoktur. Her bir bölgede 15 dakika ile 1 saat arasında işlem tamamlanır. Yağlar, dışarı çekilmez, sıvılaşarak vücut tarafından emilip ortadan kalkar. Mini kesiler dikiş gerektirmeyecek kadar küçüktür. Günübirlik bir işlem olduğu için, işlem bölgesi bandajlanarak kişi taburcu edilir. Uygulamanın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Korse kullanma süresi çok azdır. Hasta ortalama 1 hafta korse kullanır. İşlem bölgesinde morluk, şişme gibi olumsuzluklar çok daha hafif ve nadir görülür.  

Lazer lipoliz işlemiyle 3-4 litre yağ parçalanabilmektedir. Sonuçlar 1.5 ay sonra büyük ölçüde kendini gösterir. Sonraki birkaç ay içinde son şeklini alır. Bu yöntem birincil ve ikincil selülit tedavilerinde etkileyici sonuçlar vermektedir. 

Lazer lipoliz yönteminin liposuction yöntemine göre avantajları nelerdir?lazer lipoliz önce ve sonra

  • Lazer Lipoliz iyileşme süreci daha hızlı olur. 
  • Vücudun her bölgesindeki lokalize yağ birikintilerine uygulanır. 
  • Yağ hücrelerini parçalayarak vücut tarafından emilmesini sağladığı için yağların dışarı çıkarılmasına gerek kalmaz.
  • Ciltteki doğal kalojen üretiminin artmasını sağlayarak, müdahale edilen bölgede gevşeyen, kalitesizleşen cildin sıkılaşıp gerginleşmesini sağlar. 
  • Çok nadir ve çok hafif morarma ve şişlik oluşturur. Morluklar ortalama 10 gün içinde kaybolur. 
  • Lokal anestezi altında yapıldığı için hastanede yatış gerektirmeyen bir uygulamadır. 
  • Hastanın konforunu artırmaktadır. İşlemden sonraki 2. gün hasta işbaşı yapabilir. 
  • Uygulama sırasında hemen hemen hiç kanama olmaz.  
  • Hasta liposuction yöntemindeki gibi 1 ay değil 1 hafta korse kullanır. 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.